رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد؛ اجرای برنامه نظام ارجاع برای بیماران مبتلا و یا مشکوک به کووید-۱۹ ادامه دارد

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

IMAGEنماینده تام الاختیار وزیر بهداشت در راستای مدیریت بیماری کرونا در استان خراسان رضوی با اشاره به اجرای برنامه نظام ارجاع ویژه بیماران مبتلا و یا مشکوک به کووید-۱۹ از ابتدای شیوع ویروس کرونا در این دانشگاه اظهار کرد: این برنامه همچنان ادامه دارد و شهروندان می توانند در ساعات اداری با مراجعه به تمامی مراکز خدمات جامع سلامت و ۳۸ مرکز در ساعات غیر اداری نسبت به بررسی وضعیت سلامتی خود اقدام نمایند.

دکتر سید محمد حسین بحرینی در گفتگو با وب دا خاطر نشان کرد: در این برنامه مراکز خدمات جامع سلامت در ساعات اداری و ۳۸ مرکز ۱۶ ساعته در تمامی مناطق زیر پوشش دانشگاه به عنوان نخستین سطح ارائه دهنده خدمات تعیین شدند. شهروندان در صورت دارا بودن علائمی همچون تب، سرفه های خشک، ضعف و بیحالی و یا تنگی نفس به این مراکز مراجعه و خدمات دریافت می کنند و در صورت نیاز به خدمات تشخیصی به سطح دو ، که علاوه بر ویزیت توسط پزشک، رادیوگرافی و عکس برداری از قفسه سینه بیمار نیز انجام می شود ودر صورت نیاز برای گام آخر به بیمارستان ارجاع داده میشوند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه در حال حاضر با توجه به راه اندازی آزمایشگاه های متعدد در خصوص نمونه گیری ویروس کرونا ، بیماریابی ها بیشتر شده خاطر نشان کرد: از سوی دیگر با توجه به برطرف شدن محدودیت ها  به نظر می رسد که توجه مردم نسبت به ویروس کرونا کاهش یافته است که این امر آمار بیماران سرپایی و همچنین بستری بیماری کووید - ۱۹را افزایش داده است.

دکتر بحرینی با اشاره به کم شدن محدودیت ها و آزاد شدن مشاغل کسب و کار  تاکید کرد  هرگز فراموش نکنیم که کرونا در کنار ماست و در کنترل این بیماری ، مهم ترین رکن ،آحاد مردم هستند که باید با صبر و شکیبایی ،خود مراقبتی  و رعایت اصول بهداشتی از انتقال این ویروس در جامعه جلوگیری کنند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با تاکید بر اینکه می توان با رعایت دستورالعمل های بهداشتی به زندگی و کار اجتماعی در کنار کرونا ادامه داد تصریح کرد:  فاصله گذاری اجتماعی و بهداشت فردی (شستن دست ها )،استفاده از محلول های ضد عفونی و استفاده از ماسک برای حفاظت خود و اطرافیان و محدود کردن سفرهای غیر ضروری درون شهری و برون شهری باید کماکان رعایت شود.